Liberec – Brno: výhru načnou do poločasu

6.3.2014

V Alkmaaru pro ně skončila sezóna evropských pohárů, a tak teď Liberečtí upřou všechny síly, aby se do nich znovu probojovali. Proti zachraňujícím se Brňanům si pro důležité body půjdou hned od prvního poločasu.

Nechybělo mnoho a borci Slovanu se chystali na osmifinálový mač Evropské ligy s Anži Machačkala. Jenže potřebnou druhou branku v Alkamaaru nepřidali a remíza 1:1 jim na postup nestačila. Příští čtvrtek tak budou mít volno… Jako jasná priorita vyvstala pro Liberecké další účast v pohárové Evropě i v příští sezoně. Z domácího poháru na ni už dosáhnout nemohou, zato k ní nemají daleko z ligové soutěže, momentálně jim scházejí na třetí (poslední pohárovou) příčku dva body. Pokud v dnešní předehrávce uspějí, vystřídají na třetím místě, byť zřejmě dočasně, fotbalisty Teplic. Hráči Slovanu v prvním jarním klání U Nisy pouze remizovali s Mladou Boleslaví, když neudrželi nadějné vedení 2:0 a vyrovnávací gól si nechali vstřelit až v nastaveném čase. Morální sílu následně ukázali v minulém kole v Jihlavě, kdy naopak otočili nepříznivý poločasový stav 1:2 ve vítězných 3:2. A teď prahnou ukončit nelichotivou domácí bilanci, když v posledních čtyřech zápasech jen 3x remizovali…

Jihomoravané přijedou na sever Čech posilněni záchranářskou výhrou 1:0 nad Příbramí, ovšem venku jsou tragičtí. V devíti utkáních ani jednou nezvítězili a ukopali pouhé tři remízy – v 1. kole v Jablonci 0:0, ve 14. kole na Slavii 0:0 a v 16. kole na Bohemians 1:1. Že by zabrali nyní v Liberci, není příliš pravděpodobné. Kováčova parta bude mít gólově navrch už po první půli.