Leverkusen – Wolfsburg: přestřelka dle tradice

31.3.2016

Utkání ambiciózních mančaftů se záluskem na evropské poháry otevře 28. kolo německé bundesligy. Domácí Bayer by v případě výhry poskočil z šestého místa na čtvrté, ovšem osmí Vlci chtějí kousat!

Nepříliš vydařenou sezonu prožívají oba celky – plánovaly si útok na Ligu mistrů, místo toho budou mít v závěrečných kolech co dělat, aby se probojovaly alespoň do Evropské ligy. To platí především pro osmý Wolfsburg, který ztrácí na pohárové příčky čtyři body. Leverkusen ještě může pošilhávat po Champions League, ovšem za třetí Herthou zaostává o šest bodů a nutně tak potřebuje naskočit na vítěznou vlnu, aby vysoké manko co nejdříve umazal. Dobrý základ k tomu položil před reprezentační přestávkou, když vyhrál nad Hamburkem a ve Stuttgartu, nyní se pokusí přetlačit také Vlky. Wolfsburg v deseti duelech po skončení zimní přestávky jen 3x vyhrál a nic nenasvědčuje tomu, že by měl mizerný ročník nějak výrazněji vylepšit. Zatímco doma nehraje špatně, venku je to v jeho podání velká bída (bilance 2-4-7, skóre 11:21)! Leverkusen ale dokázal 4x po sobě porazit a věří, že bude znovu úspěšný. Vzájemné zápasy Leverkusenu a Wolfsburgu bývají bohaté na góly, od roku 2009 se jen v jednom gólově prosadil pouze jeden tým. A tradice bude dodržena!