Leverkusen – Brémy: poločasová i konečná jednička

10.5.201

Pokud dnes v BayAreně domácí nezvítězí, reálněji jim hrozí ztráta čtvrté příčky spojené s kvalifikací Ligy mistrů. Naopak Brémy už o nic nehrají, a tak namotivovaní domácí půjdou za třemi body hned od první minuty zápasu.

Poslední bundesligové kolo nabízí ještě mnohá dramata a mač Bayeru s Werderem je jedním z nich. Účast Leverkusenu v Lize mistrů se zdála být po podzimu zcela jistou, ovšem jarní špatné výkony zapříčinily pád tabulkou i trenéra Sami Hyypiäho, jehož nahradil Sascha Lewandowski. V posledních čtyřech kolech tratil Bayer pouze jedinou remízou, ale stále má v zádech velké pronásledovatele, z nichž Wolfsburg ztrácí jediný bod. V sobotu tedy jde o vše a Lewandowského svěřenci musí zabrat naplno. I bez zraněného snajpra Kiesslinga se jim to povede a Ligu mistrů uhájí. Do vedení půjdou již od prvního poločasu.