Lev – Nižněkamsk: Pražané napraví porážku

8.10.2013

Český zástupce v KHL v posledním utkání smolně prohrál v prodloužení s Magnitogorskem 3:4 a podruhé v řadě tak před vlastními fanoušky nebodoval. Třetí ztrátu v řadě si doma nemůže dovolit, Nižněkamsk porazí!

Lev prožívá vcelku povedenou sezonu, poslední duely se mu ale hrubě nepovedly. Na závěr čtyřzápasové venkovní šňůry prohrál v Chabarovsku 0:3, následně doma v Holešovicích podlehl ambicióznímu Magnitogorsku 3:4 v prodloužení. Ačkoliv od 28. minuty ztrácel po brance hostujícího Zaripova, zásluhou Azeveda vyrovnal a Jaakola jej poslal do vedení. Ve třetí třetině pak Vrána premiérovou brankou sezony zvýšil na 3:2 a vše nasvědčovalo tomu, že si Lev dokráčí pro vítězství. Jenže při závěrečné power play zvýrazněné vyloučením Ševce vyrovnal čtyři sekundy před koncem Timkin a v prodloužení pak rozhodl o triumfu hostů Lee. Smolnou porážku hráči Lva těžko kousali a doufají, že je nepošle na delší dobu do kolen. Aby se tak nestalo, musí zdolat Nižněkamsk! Do utkání nastoupí Novotný a spol. jako favorit, hosté v minulém utkání utrpěli šestigólový debakl v Záhřebu a prohráli tři z posledních čtyř zápasů. V Praze také padnou.