Lazio – Sampdoria: první půle pro Římany

5.1.201

Italská Serie A hlásí konec zimního spánku. A v předehrávce 17. kola půjde o hodně – ve hře jsou poháry a dokonce účast v Lize mistrů. Lazio bude věrné tradici a nad Sampdorií doma povede už po prvním poločase.

V tabulce třetí Lazio a pátá Sampdoria mají shodně 27 bodů a druhý AS Řím už ve zdánlivě nedostižném devítibodovém odstupu. A bronzová příčka jako poslední zajišťuje alespoň předkolo Ligy mistrů. Ve vyrovnané Serii A si v jejím závěru ani jeden z dnešních soupeřů nevedl právě nejlépe (Lazio 2-2-1, Sampdoria 1-4-0) a o to důležitější je proto vstup do „jarní“ fáze. Góly Římanů už neobstarává německý veterán Miroslav Klose, který se zatím do základní sestavy prosadil jen pětkrát, ale na starosti je nyní mají Srb Filip Djorděvič a Stefano Mauri, kteří se oba trefili 6x. O jeden zásah více si v sestavě Janovanů připsal Manolo Gabbiadini. Jenže Sampdoria má se střílením gólů do sítě Lazia velké problémy – v posledních pěti mačích se to jejím fotbalistům povedlo jen jednou a pouze v tomto případě jim to stačilo alespoň na remízu. Jinak čtyřikrát prohráli. I dnes budou tahat za kratší konec provazu již v poločase.