LA Kings – NY Rangers: 1. třetina s jedním gólem

13.6.201

Jejich jízda finálovou sérií Stanley Cupu se poprvé zadrhla. Na ledě Rangers se ve čtvrtém duelu dočkali místo oslav celkového triumfu snížení stavu na 1:3 na zápasy. Doma začnou další mečbol opatrněji a gólů tak 1. třetina mnoho nenabídne.

Už se mohli radovat, ale v hlavách hokejistů Kings se naopak usadilo malé semínko pochybností. Vždyť sami dobře vědí, že otočit sérii z 0:3 na vítězných 4:3 je možné. Letos takto v 1. kole play off poslali na neplánovanou dovolenou San Jose Sharks. Ve čtvrtém utkání se potřetí ve finálové sérii dostali Rangers do dvoubrankového vedení, ale poprvé jej udrželi až do konce. I když měli opět namále, neboť po kontaktním gólu kapitána Los Angeles Dustina Browna čelili ofenzivní smršti Kings, ale štěstí a skvělý gólman Lundqvist se postarali o pokračování série. Králové tak mají druhý mečbol a rozhodně neplánují se ještě jednou do New Yorku vracet. Vědí však, že znovu posadit Rangers do sedla by bylo hodně zrádné, a tak budou zejména v úvodu přeci jen opatrnější. To samé však platí i o hostech, což v součtu s vynikajícími brankáři přispěje ke gólově chudé úvodní třetině.