Kyrgios N. – Murray A.: australský rebel vstoupí do bitvy lépe

3.7.2016

Ještě ho nikdy neporazil, ve čtyřech duelech dokonce uhrál jen set. Tentokrát ale australský tenisový rebel Nick Kyrgios britskou hvězdu Andy Murrayho potrápí a první set bude jeho.

Po senzačním vypadnutí Djokoviče jeho rivalové ožili, cítí, že titul ve Wimbledonu se hodně přiblížil. To platí zejména pro světovou dvojku Murrayho, který na domácí trávě už jednou triumfoval. Po obnovení spolupráce s legendárním Lendlem to vypadá, že se vrací znovu na výsluní – triumfoval v travnaté přípravě v Queens, v úvodních třech wimbledonských kolech pak se svými soky zatočil. Jenže teď proti němu bude stát sebevědomý Australan Kyrgios, který sice v každém z dosavadních duelů nějaký set ztratil, nicméně vypadá hodně dobře. S Murraym má bilanci 0:4 na zápasy – loni s ním prohrál hned na třech grandslamech vyjma právě Wimbledonu, avšak ani to ho děsit nemusí. Pokud bude Australanovi fungovat servis a hlava, je schopen neuvěřitelných věcí. Dá se očekávat, že zejména v úvodu utkání bude hodně koncentrovaný a pošlape naplno. A i když na této hladině nejspíš celý zápas nevydrží, Kyrgiosovo překvapivé vítězství v prvním setu není zase taková utopie.