Kometa Brno – Zlín: vrátí Kometa „beranům“ první úder?

12.3.201

Odveta za prohru ve finále loňského extraligového play off se brněnským hokejistům nepovedla a hosté se dostali do vedení v sérii 1:0. Dnes musí Kometa pořádně zabrat, aby do Zlína nejela s nepříjemným dvouzápasovým mankem.

Brno

+ skvělé domácí prostředí; kvalitně složený tým

– psychický tlak s nutností zvítězit; chyby v obraně

Zlín

+ psychická pohoda; perfektní obrana s rychlými kontry

– kolísavá výkonnost brankářů; utáhne vše Čajánek?

Zlín potvrdil skvělou aktuální formu, která ho vynesla z poslední příčky až na šestou i v prvním duelu čtvrtfinálové série v Brně. Domácí plejery zaskočil ofenzivní hrou, a i když inkasoval jako první, dokázal zápas otočit. V play off se však bojuje až do závěrečné sirény a Brňané 13 vteřin před jejím zazněním při power play spojené s přesilovkou vyrovnali. Jenže prodloužení se nehrálo ani minutu, protože v 46 vteřině Zdeněk Okál rozhodl o připsání prvního bodu na účet hokejistů Zlína.

Co s hokejisty Komety úvodní porážka provede? Tentokrát se hned od počátku dá očekávat, že hostující „berani“ předvedou svou typickou hru, kdy „ucpou“ střední pásmo a budou čekat na chybu soupeře. A také domácí pod vidinou hrozby znovu pustit Zlín do vedení, budou hodně opatrní. Minimálně úvodní třetina tak asi střelecké galashow nepřinese.