Kolín n. R. – Fürth: první poločas bude vyrovnaný

24.2.201

Druhou bundesligu okoření šlágr dvou nejlepších týmů tabulky! Domácí Kolín nad Rýnem vévodí soutěži s šestibodovým náskokem před čtveřicí pronásledovatelů, mezi nimiž je i jeho dnešní soupeř. Bude to bitva, v 1. půli se nerozhodne.

Přímý postup mezi německou elitu si vybojují dva nejlepší celky druholigové tabulky a právě domácí Kolín nad Rýnem je na tom z celého osmnáctičlenného pole nejlépe. Slavný celek si v nejvyšší soutěži zahrál naposledy v sezoně 2011/12, loni se mu pak okamžitý návrat do první ligy nevydařil, když obsadil konečné páté místo. Letos je na tom zatím výrazně lépe a věří, že v duelu s druhým Fürthem potvrdí kvality! Svěřenci trenéra Stögera mají suverénně nejlepší defenzívu ze všech, vždyť ve 21 zápasech inkasovali jen 11x. Do jarní části soutěže sice vstoupili nečekanou porážkou 0:1 s Paderbornem, tu ale napravili výhrou 1:0 v Aue. Fürth se po probuzení ze zimního spánku hledá ještě víc, ve dvou duelech po skončení zimní přestávky nezvítězil – nejprve padl 1:2 v Kaiserslauternu, poté doma remizoval s Karlsruhe 1:1. O druhé místo se Fürth momentálně dělí s dalšími třemi týmy a na hřišti lídra by tak potřeboval bodovat, aby odskočil do mírného trháku. Překonat výtečnou obranu domácích ale nebude snadné, první poločas by mohl skončit remízou.