Kanada – Evropa: první třetina bude hodně opatrná

26.9.2016

Zatím jsou naprosto suverénní a potvrzují roli vládců hokejového světa. Borci Kanady si to ve finále Světového poháru rozdají s Výběrem Evropy a úvodní třetina bude vyrovnaná.

Překvapivé obsazení finále Světového poháru! Zatímco domácí Kanada měla místo v boji o trofej téměř předplacené, s evropským »slepencem« nikdo nepočítal. Jenže mužstvo postavené na Slovácích vedené slovinským bourákem Kopitarem šokovalo ve skupině Američany i Čechy, v semifinále vyzrálo na Švédech a teď si to v bitvě na dvě vítězství rozdá s »javorovými listy«. „Nemyslím si, že bychom byli jedním z nejlepších týmů na turnaji, ale jsme jedním z nejchytřejších,“ přiznal dánský útočník Nielsen. Právě v tom je síla podceňovaného výběru německého kouče Kruegera. Ten už ve skupině sehrál s Kanaďany slušný zápas, porážka 1:4 vypadá vcelku přívětivě. Navíc získal zkušenosti, které se budou hodit. Je jasné, že od úvodu fanoušci v Torontu uvidí drtivý nápor svých miláčků, jenže evropská defenzíva na čele s brankářem Halákem pracuje skvěle a navíc bude připravenější. A tím, že se hraje na dvě výhry, nemusejí Kanaďané bláznit a spíš si mohou trpělivě počkat na své šance. Vyrovnaná první třetina proto nemusí být utopií.