Jokerit – Dinamo Riga: favorit doma zvítězí!

28.9.2014

Finský velkoklub pro letošní sezonu přesídlil do KHL, kde si ovšem nevede jako vyplašený nováček a patří mezi nejlepší celky Západní konference. Ani lotyšská Riga nehraje špatně, z Helsinek ale odjede s nepořízenou.

Šestinásobný finský šampion prohrál premiérové klání v KHL, když doma nestačil v prodloužení na běloruský Minsk. Od té doby ale vyhrál osm z devíti zápasů a zařadil se mezi elitu Západní konference! Celek z Helsinek pod vedením zkušeného kouče Westerlunda předvádí ofenzivní hokej, v posledních dvou domácích zápasech dohromady vstřelil 11 branek a s průměrem téměř čtyř gólů na utkání (3,7) patří mezi nejproduktivnější týmy celé KHL. Velkou zásluhu na tom má zkušený americký obránce Ryan Gunderson, jenž se často zapojuje do ofenzívy, také z útočné modré skvěle režíruje přesilovky Jokeritu a s patnácti body (2+13) je dokonce bodovým lídrem finského týmu! Právě v početní výhodě se Jokeritu daří (úspěšnost 25,9% je čtvrtá nejlepší v KHL), ovšem i při hře pět na pět je nebezpečný (22 gólů), vždyť jen Petrohrad a Magnitogorsk vstřelily při stejném počtu hráčů na ledě více branek. Obrana Rigy tak bude od prvních minut utkání pod velkým tlakem domácích a s krocením rychlých forvardů Jokeritu bude mít jistě potíže. Lotyšský mančaft se v Západní konferenci drží na sedmé příčce a nehraje špatně, ovšem s těmi nejlepšími týmy v KHL se letos ještě neutkal. V kvalitě ofenzívy za Jokeritem výrazně zaostává a venku se mu nedaří, prohrál tři ze čtyř duelů mimo svůj stadion. Ani v Helsinkách neuspěje!