Články

Jízdní řád Ligy mistrů
article image

17.3.2015

Čtyřmi odvetnými duely bude v tomto týdnu zkompletováno osmifinále Ligy mistrů! V boji o prestižní titul tak zůstane osm nejlepších týmů, z nichž pouze dva postoupí do finále, které se uskuteční na Olympijském stadionu v Berlíně.

Jubilejní šedesátý ročník nejprestižnější soutěže kontinentu – třiadvacátý po změně formátu a přejmenování na Ligu mistrů – pomalu vrcholí. Rozhodčí premiérově používají v akci mizící sprej, poprvé se jej zúčastnil mančaft z Gibraltaru (Lincoln Red Imps), jenž byl v květnu 2014 přijat za 54. člena UEFA. Celkem se do bojů zapojilo 77 týmů z 53 členských států (výjimkou je Lichtenštejnsko, které nepořádá vlastní soutěž), na vrchol ale může dokráčet jenom jeden.

 

Portugalský narušitel

A znovu to asi bude mančaft z tradiční fotbalové země, nadvládu gigantů „velké pětky“ (Anglie, Německo, Francie, Španělsko, Itálie) letos narušuje pouze portugalské Porto, které do čtvrtfinále přešlo přes švýcarskou Basilej. Naopak Anglii reálně hrozí, že ve čtvrtfinále nebude mít ani jednoho zástupce – londýnská Chelsea selhala s PGS a Manchester City i Arsenal jsou po porážkách z domácích duelů na pokraji vyřazení… Nejúspěšnější zemí vůbec je Španělsko, o 14 titulů se ale zasloužily jen dva týmy – úřadující šampion Real Madrid (10) a jeho úhlavní rival Barcelona (4). Oba giganti jsou letos stále ve hře, dokráčí až do Berlína?             

 

Finále hostí Berlín

Hlavní město Německa bude finále Ligy mistrů hostit vůbec poprvé. Dějištěm se stane Olympijský stadion, jenž byl postaven pro LOH v roce 1936. Během minulého století prošel několika rekonstrukcemi, k velké modernizaci došlo v letech 2000 až 2004 pro účely mistrovství světa ve fotbale, které Německo hostilo v roce 2006. Jeho finále se uskutečnilo právě v Berlíně, který tak byl svědkem zkratu francouzské legendy Zinedina Zidaneho, jenž těsně před koncem prodloužení hlavičkou poslal k zemi Marca Materazziho a byl vyloučen. Reprezentanti země galského kohouta následně nezvládli penaltový rozstřel a světový titul tak získala Itálie. Uvidíme letos další památné finále?

 

Los čtvrtfinále: 20. března 2015, 12:00 ve švýcarském Nyonu

Los semifinále: 24. dubna 2015, 12:00 ve švýcarském Nyonu

Finále: 6. června 2015, 20:45

Stadion: Olympijský stadion, Berlín

Kapacita: 70500 diváků

Domovský tým: Hertha Berlín

Otevřen: 1. srpna 1936            

 

Liga mistrů - nejúspěšnější země

14 titulů – Španělsko (Real, Barcelona)

12 – Itálie (AC, Inter, Juventus)

12 – Anglie (Liverpool, Manchester United, Nottingham, Aston Villa, Chelsea)

7 – Německo (Bayern, Dortmund, Hamburk)

6 – Nizozemsko (Ajax, PSV, Feyenoord)

4 – Portugalsko (Benfica, Porto)

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip