Jihlava – Slavia: Sešívaní opět zvítězí

19.2.201

Jarní tažení za evropskými poháry – po velké zimní přestavbě kádru – zahájila Slavia úspěšně, když si v Edenu poradila s Brnem 2:0. K druhému jarnímu duelu cestuje do Jihlavy a předposlední Vysočinu také porazí!

Nový majitel Slavie se nebál během zimní přestávky provětrat peněženku a přivedl do Edenu osm nových posil. Čtyři noví borci nastoupili v prvním duelu po skončení dlouhé pauzy v základní sestavě „Sešívaných“ a výrazně se podepsali pod vítězství 2:0 nad Brnem – bosenský kanonýr Mešanovič, jenž přišel právě z Jihlavy, při premiéře ve slávistickém dresu otevřel v 15. minutě skóre utkání. Ve 42. minutě pak nový kapitán Bílek vedení domácích ještě navýšil. Už v přípravě se přitom Slavii herně dařilo a také proti Zbrojovce předvedla podařený výkon, který bude chtít zopakovat také v Jihlavě. Vysočina jarní část ligy zahájila propadákem v Jablonci (0:2) a navázala tak na mizerný podzim, který zakončila v těsné blízkosti sestupových vod. Mančaft z Jihlavy postrádá schopného kanonýra a v ofenzívě se dlouhodobě trápí, ani v obraně není nejsilnější a příliš inkasuje. Slavii jistě potrápí, na body ale nakonec nedosáhne.