Články

Janowicz – Anderson: Polák ovládne bitvu čahounů
article image

28.8.2014

Polský tenista neprožívá příliš podařenou sezonu, ovšem na zámořských betonech hodně ožil a věří, že na US Open dojde daleko. Do duelu s Jihoafričanem Andersonem nastupuje jako outsider, ovšem mohl by překvapit!

V předloňské sezoně prožil na okruhu ATP velký průlom a loni pokračoval v parádních výkonech, když se na Wimbledonu probojoval až do semifinále a ve světovém žebříčku dosáhl na senzační 14. příčku. Letos už se polskému tenistovi Jerzymu Janowiczovi ale tolik nevede a zaznamenal velký propad, do US Open nastoupil až jako 43. hráč světa. Přesto si před závěrečným Grand Slamem sezony zvedl na amerických betonech náladu – na Masters v Cincinnati prošel do osmifinále a porazil například světovou osmičku Dimitrova, následně se na podniku ve Winston Salemu probojoval až do finále, v kterém ovšem ve třech setech podlehl Lukáši Rosolovi. Na podařené výkony polský čahoun navázal v prvním kole US Open, v němž zdolal Srba Lajovice 6-3, 7-5, 5-7 a 7-5. Jeho hlavní zbraní je výtečný servis, na svou výšku (203 cm) se velmi dobře pohybuje a nebojí se kraťasy měnit tempo hry. Jeho o čtyři roky starší soupeř, jenž vyrostl do stejné výšky, vyhrál dosud jediný vzájemný duel loni v Monte Carlu, byla to ale velká přestřelka (7-5, 7-6). Před US Open se Andersonovi ale příliš nedařilo, v Cincinnati a Winston Salemu vyhrál dohromady jenom jeden zápas. V New Yorku porazil v úvodním kole Uruguayce Cuevase, ovšem na vítězství se pořádně natrápil (6-3 6-7 4-6 6-2 7-6). Také jeho herní styl je založen na dělovém servisu, duel s Janowiczem tak nabídne přestřelku dvou bombarďáků, v které by nemuselo být o tie breaky nouze. A rozjetý Janowicz by mohl uspět, kurs na jeho vítězství je luxusní.      

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Vítěz zápasu - Janowicz J. - Anderson K. 1 2.11

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip