Články

Jablonec – Sparta: porazí Severočeši oslabeného soka?
article image

14.3.201

Šlágr 20. kola české ligy hostí třetí Jablonec, kam zavítá druhá Sparta! Domácí mohou v případě výhry zasadit titulovým nadějím hostů těžkou ránu, sami by naopak své mistrovské šance posílili. Podaří se jim získat cenný sparťanský skalp?

Jablonec

+ rychlé kraje, dravé mládí, zkušený kouč Šilhavý

- vzájemné zápasy (7x v řadě Spartu neporazil), klíčové duely nezvládají

 Sparta

+ zkušenosti s těžkými zápasy, ofenzíva, kvalita kádru

- absence v defenzívě

 

Ztrátu bodů z Ostravy, kde jen remizovali 1:1, napravili sparťanští borci v minulém kole demolicí městského rivala Dukly, díky níž se bodově dotáhli na vedoucí Plzeň. Ta však má odehráno o zápas méně. Hladký triumf 3:0 ale Spartu přišel hodně draho – zranil se totiž klíčový pravý bek Pavel Kadeřábek a vykartovali se stoper Brabec s levým obráncem Costou, všichni tři budou v Jablonci chybět! Letenským se tak před jedním z klíčových duelů jara rozpadla defenzíva, z tradičních opor nastoupí jen Holek. Parťáka ve stoperské dvojici mu bude dělat zkušený Kováč, na krajích pak nejspíše nastoupí Mareček (či Chvátal) a Podaný, kteří toho za Spartu mnoho neodehráli. Výkon sparťanské defenzívy tak bude pro vývoj utkání určující! Zatímco v obraně je Sparta nekompletní, směrem dopředu by měla nastoupit v plné síle a spoléhat bude na křídelníky Dočkala s Krejčím a forvardy Kadlece s Lafatou, jenž za Jablonec válel sedm let a při posledním vzájemném měření sil loni na Letné jej popravil dvěma góly. Bude zase úřadovat?

 

Jablonec před letošní sezonou výrazně posílil, vyhlásil útok na nejvyšší příčky a nevede si špatně, momentálně je třetí a na vedoucí duo ztrácí čtyři body. A mohl na tom být výrazně lépe, nebýt nečekaného klopýtnutí v posledním kole v Jihlavě (1:1). Prohra se Spartou by jeho titulové naděje výrazně oslabila, potřebuje zvítězit! Kouč Jaroslav Šilhavý má k dispozici na českou ligu nadprůměrný kádr, v němž nechybí zkušení borci (Špit, Beneš, Hübschman, Čížek) ani draví mladíci (Crnkič, Masopust, Kopic, Šabala), nekompletní defenzívu Sparty by Severočeši měli pořádně potrápit. Bude to stačit na vytoužené vítězství?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Oba týmy dají gól - Jablonec - Sparta Praha ano 1.77
Dá gól (včetně prodloužení) - Jab-Spa: Lafata D. ano 2.55

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip