Jablonec – Plzeň: remíza v první půli

29.11.2015

Měli útočit na titul, podzimní část ligy se však borcům Jablonce příliš nevydařila a do bitvy s obhájci titulu z Plzně nastupují až jako sedmý tým nejvyšší soutěže. Západočeši jsou venku nebezpeční, v prvním poločase uvidíme opatrný duel.

Navzdory letnímu posílení se Jablonec nepohybuje mezi nejlepšími, výhra nad mistrovskou Plzní by jej mohla posunout na šestou příčku. Na vině jsou mizerné výkony Severočechů v domácím prostředí, kde ze sedmi duelů vyhráli jediný a pětkrát remizovali! Nerozhodných výsledků nasbírali ve čtrnácti kolech hned osm, žádný jiný tým jich na kontě nemá více. Parta kouče Šilhavého často doplácí na prospané vstupy do zápasů, v posledních sedmi duelech jen jednou odcházela o poločase do kabin s vedením v kapse – při vítězství nad Olomoucí (4:0). To byl však také jediný ligový duel, který od konce září dokázala vyhrát! Proti nebezpečné Plzni si ale Jablonce nemůže dovolit nabrat gólové manko, od prvních minut tak bude zodpovědně bránit a podnikat rychlé kontry. Hostující Viktorka těžké duely umí, v posledních třech kolech zdolala rivaly v boji o titulu ze Sparty (2:1) a Mladé Boleslavi (1:0). Své protivníky většinou dorazí po změně stran, vždyť v posledních osmi duelech 7x hrála v prvním poločase nerozhodně 0:0! Také v Jablonci by se mohlo rozhodnout až v druhé půli…