Jablonec – Ml. Boleslav: gólově se prosadí oba!

12.5.2015

Předloni si to oba celky rozdaly ve finále domácího poháru a v penaltách nakonec triumfovali Severočeši. V letošním semifinálovém souboji mají znovu navrch, v Mladé Boleslavi vybojovali cenný triumf 2:1. Ovládnou také odvetu?

Jablonec

+ náskok, rychlé protiútoky, domácí prostředí, na Boleslav umí

- pod tlakem uspět, absence opor (Hubník, Valeš, Fantiš, Šabala)

Mladá Boleslav

+ velká bojovnost, kompletní kádr, solidní ofenzíva

- venku se tolik nedaří, manko z prvního duelu

Prokletý Jablonec! Borci Mladé Boleslavi mají na Severočechy pořádně spadeno – předloni s nimi prohráli pohárové finále, loni jim podlehli ve čtvrtfinále a letos na ně nejspíš nebudou stačit v semifinále. K tomu se jim ze čtvrtého místa dívají v tabulce nejvyšší soutěže na záda… Mančaft trenéra Karla Jarolíma v boji o postup do finále nezvládl úvodní duel na vlastním hřišti, jehož začátek úplně prospal – po šesti minutách si za obranu domácích zaběhl Mingazov a poslal Jablonec do vedení, které v osmnácté minutě po brejku ještě zvýšil Kopic. Středočeši sice během prvního poločasu dokázali snížit na 1:2, ovšem na vyrovnání nedosáhli a v Jablonci tak budou dohánět výrazné manko. K tomu, aby semifinále ještě zdramatizovali, musí brzy vstřelit branku, od prvních minut se tedy potlačí do útoku. To však bude hrát do karet kouči Šilhavému a jeho partě, která se nikam nepožene a bude číhat na brejky. Jablonec navíc doma umí, posledních pět soutěžních zápasů tam vyhrál a k tomu 4x udržel nulu, naopak Mladá Boleslav venku ve stejném počtu duelů pouze jednou zvítězila. Na severu Čech by se měla střelecky prosadit, postup si však domácí pohlídají.