Jablonec – Betis: Severočeši uhájí poločasovou plichtu

21.8.2013

Podaří se Jablonci udržet naději i do odvety? Aby měli Severočeši nějaké postupové šance, potřebují proti favoritovi doma neinkasovat. Kvalita je na straně Španělů, ale do půle by remíza mohla vydržet.

Jablonecký trenér Roman Skuhravý býval ještě nedávno velkým bojovníkem na trávníku a velké nasazení vyžaduje nyní i od svých svěřenců. Jedno překvapení už Severočeši připravili v minulém kole Strömgodsetu a teď by rádi nachystali další. Norové přijeli do Jablonce s velkým sebevědomím, ale odvezli si porážku 1:2 a v odvetě prohráli doma dokonce 1:3. Podcenit jablonecké fotbalisty by mohli i borci Betisu Sevilla, kteří jsou jasnými favority, a postup přes ně by se rovnal většímu zázraku. V posledním ročníku La Ligy skončil Betis na sedmém místě a letošní sezonu zahájil sympatickým představením na slavném San Bernabeu v Madridu, kde nad domácím Realem nejprve vedl a pak až do 86. minuty držel remízu 1:1, než o výhře „bílého baletu“ rozhodl Isco.

Jablonečtí plejeři se musejí vyvarovat výpadku z minulého kola Gambrinus ligy, kdy na Střelnici remizovali divokým výsledkem 5:5 se Znojmem. Tentokrát budou v defenzívě mnohem obezřetnější, a tak by poločas mohl skončit plichtou.