Izraelci, Kazaši a další trpaslíci

article image

10.9.2015 Mnohá zavedená jména na vrcholné přehlídce chybějí, místo nich budou v akci fotbaloví trpaslíci. Liga mistrů i pro letošek nachystala fanouškům nejedno překvapení, které je bude minimálně základními skupinami provázet.

Zapomeňte na oba milánské giganty, AC s Interem mezi smetánkou chybějí. Liverpool, Dortmund, Monaco, Celtic či Ajax jakbysmet. Ne na každého se letos dostalo, ale fanoušci smutnit nemusejí. Místo zavedených obrů si Champions League zahrají z evropského pohledu fotbaloví trpaslíci.

Hvězda Zahavi

Nejvíce se mluví o izraelském Maccabi Tel Aviv, který se mezi klubovou elitu vrací po jedenácti letech. V předkole totiž jeho hráči předvedli velkolepou jízdu. V odvetě druhého předkola doma deklasovali skotské Hibernians 5:1, o kolo později senzačně přešli přes Plzeň a v play off i přes švýcarskou Basilej. Kdo to vše spískal? Hvězdný lídr týmu Eran Zahavi! Vždyť dokázal nastřílet 7 z celkových 12 gólů. A všichni jsou teď zvědavi, jak ofenzivní záložník bude v základní skupině větrat obranu Chelsea, Porta a Kyjeva...

Senzace z Astany

Úplnými nováčky mezi smetánkou jsou Mönchengladbach, Gent a Astana, která se probojovala do základní skupiny jako vůbec první kazašský klub v historii. I ona musela zvládnout tři předkola, ve kterých si zejména díky domácímu prostředí poradila s triem Maribor, HJK Helsinky a Apoel. Bude kouzlo 30tisícové Astana Areny fungovat dál?

Po roční přestávce se do základní skupiny dostal také BATE Borisov, podruhé si zahraje hlavní soutěž Malmö.

Kdopak z trpaslíků bude čeřit vody i v konkurenci gigantů? I třetí příčka zaručující postup do play off Evropské ligy by byla pro každého z nich velkým úspěchem.

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip