Články

Irsko – Švédsko: hvězdný Ibrahimovič se gólově prosadí
article image

12.6.201

Zastaví hrdí irští bojovníci sebevědomého švédského bouráka Ibrahimoviče? To je možná hlavní otázka před vstupem obou týmů do Eura. A i když moc gólů nepadne, hvězdný Zlatan se prosadí!

Cítí šanci se konečně prodrat ze skupiny a jejich vzájemný duel mnohé napoví. Irsku se nepovedlo postoupit do play off při dvou dosavadních pokusech, když jedinou výhru na ME má z roku 1988. Švédsko vypadlo ve skupině na posledních dvou šampionátech. „Ano, tým, který vyhraje, bude mít velmi dobrou šanci na postup. Tohle je opravdu klíčové utkání,“ přiznal trenér Švédska Hamrén. Oba celky se na Euro prokousaly až přes baráž. Irové si v ní poradili s Bosňany, Švédové přetlačili rivaly z Dánska, když tři góly ze čtyř jim nastřílel právě »Ibra«. Potvrdil, že je mužem pro velké chvíle a ani těsná obrana protivníka ho nezastaví. V posledních 24 zápasech za národní tým dal 23 branek a s 11 góly byl druhým nejlepším střelcem celé kvalifikace. Navíc bude hrát téměř doma, protože zápas hostí Stade de France v Paříži, vzdálený jen 20 kilometrů od Parku Princů, kde dosud oblékal dres Paris SG. Irové se budou v první řadě zaměřovat na něho. „Zlatan je skvělý hráč, jeden z nejlepších útočníků na světě. Ale není tam na to sám. V generálce proti Walesu dali tři góly a Zlatan ani jeden,“ upozornil irský brankář Given. Irové jsou zvyklí hrát od podlahy a velmi často dávají protivníkům příležitost kopat přímé kopy či penalty. Tím více se zvyšuje šance na Ibrahimovičův gólový příspěvek.

Irsko

+ s Německem v kvalifikaci ani jednou neprohrálo, to mluví za vše, absolutní semknutost týmu
- nejlepší střelec Robbie Keane musel před šampionátem absolvovat operaci kolena

Švédsko

+ Zlatan Ibrahimovič, kolem tohoto superstřelce se prostě všechno točí a musí točit
- když Ibra selže, trenér švédské reprezentace nemá mnoho jiných trumfů v rukávu

Předpokládané sestavy

Irsko: Given - Coleman, Clark, O´Shea, Ward - McGeady, McCarthy, Brady, Hoolahan - Walters, Keane

Švédsko: Isaksson - Lustig, Granqvist, Johansson, Olsson - Larsson, Källström, Lewicki, Forsberg - Ibrahimovič, Berg

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Dá gól (včetně prodloužení) - Irs-Švé: Ibrahimovič Z. ano 2.50

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip