Hull – Lokeren: „tygři“ udeří již do poločasu

28.8.201

Velkou slávu může zažít dnes večer nováček v evropských pohárech. Fotbalisté Hull City mají šanci hned napoprvé proniknout do základní skupiny Evropské ligy. A na svého belgického soka vletí hned o začátku.

Hull City zažívá nejúspěšnější období od svého založení v roce 2004. Po dvouletém účinkování v Premier League spadli „tyři“ v roce 2010 o patro níž a do nejvyšší soutěže se vrátili po tříletém působení v Championship v minulé sezoně. Dokázali se v ní udržet, byť jen o tři body, ale prodrali se až do Finále FA Cupu, v němž ve Wembley vedli nad Arsenalem 2:0 a slavnému sokovi podlehli až gólem Aarona Ramseyho ve 109. minutě prodloužení. I tak si zajistili účast v kvalifikaci Evropské ligy, v níž ve 3. předkole přešli přes slovenský Trenčín (0:0 venku a 2:1 doma). V úvodním duelu rozhodujícího předkola padli v Lokerenu těsně 0:1 gólem Hanse Vanackena v 58. minutě po hrubce brankáře Allana McGregora. Vyprodaný Kingston Communications Stadium pomohl domácím už proti Trenčínu a nyní diváci poženou své miláčky i proti Lokerenu za splněním velkého cíle – postupu do základní skupiny Evropské ligy. Svěřencům kouče Steva Bruceho se vydařil i vstup do Premier League (výhra 1:0 na QPR a remíza 1:1 doma se Stoke) a věří si i na Lokeren, který v Anglii nikdy neuspěl. Borcům pátého týmu minulé belgické ligy a vítězům poháru se nevede na soupeřových hřištích ani v domácí soutěži (jeden bod ve třech utkáních) a na Ostrovech je čeká těžká šichta. Budou prohrávat již v poločase.