Hradec – Litvínov: vyrovnaná první třetina

22.12.201

Mistrovský Litvínov reprezentační pauzu příliš nepřivítal, konečně se mu totiž začalo dařit a začal sbírat body! Na zlepšené výkony po skončení Channel One Cupu zkusí navázat na východě Čech, ovšem tamní Mountfield od výměny trenéra válí…

Východočeši vstupovali do letošní sezony s vysokými ambicemi, které se jim však dlouho nedařilo naplňovat. A když ke konci listopadu čtyřikrát v řadě prohráli, vedení klubu neváhalo a odvolalo kouče Draisaitla. Na jeho místo usedl protřelý trenér Vladimír Kýhos a nástup do nového angažmá měl výborný – Hradec dovedl ke čtyřem výhrám v pěti zápasech, nestačil jen na vedoucí Liberec, s nímž doma padl 3:4 v prodloužení. Zkušený motivátor probudil spící hradeckou ofenzívu, naopak defenzíva Východočechů nadále pracuje velmi dobře a není tak divu, že se Hradec vyšplhal až na druhou příčku tabulky! Mistrovský Litvínov je poslední a bude mít co dělat, aby se vyhnul play out. Po dlouhém herním útlumu se ale v prosinci chytil a před reprezentační přestávkou vyhrál tři ze čtyř zápasů. Chemici výrazně zlepšili obranu, hráli zodpovědně a ukázali, že ještě nejsou odepsaní. Ani v Hradci se nebudou přehnaně tlačit do útoku, první třetina bude hodně vyrovnaná.