Hledá se favorit: rozhodne štěstíčko?

article image

25.4.201 Je to jeden velký otazník. Kdo ovládne letošní hokejové mistrovství světa v Praze? Papírových favoritů je spoustu, prognózy odborníků se značně liší. Dost možná, že nakonec rozhodne pověstné štěstíčko.

Už ne pouze čtyři evropští giganti a Kanada k tomu. Síly ve světovém hokeji se natolik vyrovnaly, že boj o medaile je zcela otevřený. „Týmů, které mohou vyhrát zlato nebo získat medaili, je hodně. Hokej se v posledních letech hrozně moc vyrovnal,“ tlumil euforii hned po příletu do vlasti i Jaromír Jágr.

Velká záhada

Jen si to vezměte. Obhájci titulu Rusové s tradičně nabitým kádrem, ovšem trochu nečitelnými výkony v přípravě. Urputní Švédové i Finové, klasická turnajová mužstva, jenže zatím opticky bez hvězd. Kanada s ofenzivními bouráky Crosbym, Girouxem, Seguinem a Spezzou, ovšem s narychlo seskládaným týmem. Nabuzení Češi s Jágrem a spol., hrající pod svazujícím tlakem. A do toho věčně hladoví Slováci, skvěle sehraní Švýcaři, tajemní Američané a armáda nepříjemných trpaslíků lačnících po »krvi« gigantů. Lovit teď favority pro šampionát v Česku je vážně pořádně nevděčný úkol.

Nejúspěšnější Rusové

Každopádně nejúspěšnější zemí historie MS jsou s 27 tituly Rusové, o tři trofeje méně má Kanada a třetí jsou s 12 prvenstvími (včetně šesti federálních) Češi. Z hokejových velmocí čeká nejdéle na titul právě Kanada, které naposledy dominovala v roce 2007 v Moskvě. I tento fakt možná požene »javorové listy« k výšinám.

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip