Hamburk – Bayern: gigant rozhodne až po pauze

22.1.201

Zimní přestávka skončila i v Německu, jarní bundesligový program otevře suverén z Bayernu soubojem v Hamburku. Nerozehranému gigantovi ale potrvá, než najde klíč k domácí obraně.

První mače po dlouhé pauze bývají vždy velkou hádankou. Budou Mnichované pokračovat ve své spanilé jízdě? Všichni pamatují loňský rok, kdy coby neporažený lídr přijel Bayern na hřiště Wolfsburgu a schytal debakl 1:4, aby vzápětí doma jen remizoval se Schalke... Je jasné, že na podobný scénář si budou hosté dávat pořádný pozor a vsadí na trpělivost. Hráči Hamburku totiž nejsou žádní nazdárci a nebýt posledních tří zkažených podzimních kol, kdy uhráli jen bodík, byli by místo současné 10. příčky šestí. Stále mají o co hrát, pohárové umístění není daleko a úspěšný rozjezd proti největšímu favoritovi na titul by jim dodal potřebné síly. Je tu však jedno velké ALE: za posledních pět let Hamburk uhrál ve 13 vzájemných zápasech pouze dva bodíky a minulá dvě ligová setkání pro něj skončila katastrofálními debakly 0:8 a 0:5! Je jasné, že domácí vsadí na totální defenzívu, která může nějaký čas odolat. Že by celý poločas?