Hajduk – Sillamae: chorvatská kanonáda

8.7.2015

Mančaft ze Splitu nastupoval do dvojzápasu s estonským Sillamae Kalev jako velký favorit na postup do 2. předkola Evropské ligy, ovšem na hřišti svého soka pouze remizoval 1:1. Domácí odveta však bude zcela v jeho režii!

Měla to být formalita, chorvatský Hajduk Split si do Estonska jel pro pohodlnou výhru. A když po šesti minutách otevřel z penalty skóre Caktaš, domácí fanoušci se obávali debaklu. Jenže chyba lávky, svěřenci kouče Buriče se předháněli v zahazování šancí, naopak outsider krátce před koncem prvního poločasu ojedinělou příležitost proměnil a vyrovnal na 1:1. Ani do druhé půle si Hajduk neseřídil mířidla a utkání tak nakonec skončilo patem. Odveta na hřišti třetího týmu uplynulého ročníku chorvatské ligy by měla nabídnout podobný obrázek – Hajduk bude kombinovat a tlačit se do šancí, naopak Sillamae vsadí na urputnou obranu a bude číhat na brejky. Není však příliš pravděpodobné, že by se borci Splitu zastřelovali v druhém utkání po sobě, vysoko zvítězí a bez problémů postoupí.