Články

Golden State – Cleveland: nastartuje LeBron James Cleveland k titulu?
article image

4.6.201

Ve finále NBA přivítají domácí Warriors hosty z Clevelandu na čele s nejlepším plejerem NBA poslední dekády LeBronem Jamesem. Ten získal dva triumfy s týmem Miami a po návratu do Cavaliers udělá vše pro další titul!

Golden State

+ druhý nejlepší střelec play off a letošní MVP Stephen Curry; motivace – ve finále opět po 40 letech

- silnější ofenzíva než obrana

 

Cleveland

+ hvězda LeBron James doplňovaná body Kyrie Irvinga; obrovská motivace ukončit čekání na titul; ofenzíva  

- přílišná závislost na Jamesovi

 

 

Do finále NBA se dostaly nejlepší tým Západní konference Golden State a druhý celek Východu Cleveland. Warriors v této sezoně přepsali svoji historii, když dokázali vyhrát 67 zápasů, a překonali tak svůj rekord z ročníku 1975/76, kdy dosáhli na 59 vítězství. Ale svěřenci trenérského nováčka Steva Kerra chtějí navázat hlavně na sezonu 1974/75, kdy triumfovali i v závěrečné finálové sérii. Střelecky budou spoléhat na skvělého Stephena Curryho s průměrem 29,2 bodů na utkání, jemuž pomáhá Klay Thompson (19,7).  

 

Proti rozhodně bude hvězdami napumpovaný Cleveland, na čele se čtyřnásobným MVP ligy LeBronem Jamesem. Ten je také hlavním triumfem Cavaliers v probíhajícím play off – diriguje ofenzívu týmu, je jeho nejlepším střelcem (průměrně 27,6 bodů na zápas) a pravidelně si připisuje si double-double. Velkou část bodů Cavs nasbírali hlavně díky dvojici James – Irving a především od výkonu těchto hvězd se bude odvíjet i finálová série.

 

O síle Clevelandu svědčí, že ve třech sériích ztratil zatím pouhé dva zápasy ve druhém kole s Chicagem a v konferenčním finále spláchl vítěze její základní části Atlantu 4:0. Golden State prohrálo v play off 3x – 2x s Memphisem ve 2. kole a 1x ve finále Západu s Houstonem.

 

V základní části se oba týmy střetly dvakrát a vždy vyhráli domácí: nejprve v lednu Golden State 112:94 a v únoru Cleveland 110:99. Že by bylo hodně bodů k vidění i v úvodu finále?     

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet bodů - Golden State - Cleveland 202,5 + 1.84

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip