Články

Ghana – Rov. Guinea: favorit si zahraje o titul
article image

5.2.201

Na mistrovství Afriky se dostali až na poslední chvíli a jen díky tomu, že od Maroka narychlo převzali pořadatelství. Outsideři z Rovníkové Guiney se přesto probojovali až do semifinále turnaje! Tam však jejich pohádka skončí…

Kvůli propuknutí eboly Maroko odstoupilo od pořádání kontinentálního mistrovství a štafetu po něm převzala Rovníková Guinea. Její národní tým se tak automaticky probojoval do hlavní soutěže, ačkoliv předtím neuspěl v kvalifikaci, z níž byl vyloučen pro nasazení neoprávněného hráče. A nečekané šance startovat mezi elitou využil dokonale, vždyť s Ghanou si to rozdá o účast ve finále! Přitom k postupu ze základní skupiny stačilo domácím jediné vítězství v rozhodujícím utkání s Gabonem (2:0), v předešlých dvou duelech remizovali s Kongem (1:1) a Burkina Faso (0:0). Ve čtvrtfinále pak zdolali v prodloužení ambiciózní Tunisko 2:1, ovšem nutno podotknout, že od 70. minuty prohrávali a vyrovnali až v nastaveném čase z vymyšlené penalty, za jejíž odpískání rozhodčí Rajindraparsad nakonec obdržel půlroční distanc… Ghana naopak vstupovala do turnaje jako jeden z největších adeptů na zisk titulu a roli favorita zatím potvrzuje, do semifinále se probojovala počtvrté v řadě. Někdejší kouč Chelsea Avram Grant má k dispozici zkušený mančaft plný skvělých individualit (Mensah, Atsu, Agyemang-Badu, Gyan, bratři Ayewové), jenž velmi dobře brání a je nesmírně nebezpečný směrem dopředu. Natěšení domácí se s jeho kvalitami ani zkušenostmi s těžkými duely nemohou rovnat, Ghana zvítězí a zahraje si o titul!

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas - Ghana - Rov.Guinea 1 1.64

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip