Galway – Dundalk: ostrý start šampiona

7.7.201

Rozjetý šampion z Dundalku zvládl Louth Derby, když na hřišti Droghedy zvítězil 2:1 a udržel si na čele tabulky šestibodový náskok. Ten nyní může o další tři body zvýšit, míří totiž do Galway a na nováčka vletí od prvních minut!

Galway

+ domácí prostředí, umí vstřelit gól

- forma, prostupná obrana

Dundalk

+ herní pohoda, produktivní útok, sebevědomí

- venku se na góly občas nadře

Suverénním způsobem vládne irské lize mančaft z Dundalku. Obhájce mistrovského titulu vyhrál 15 z osmnácti duelů nové sezony a jenom jednou nebodoval (s Bohemians 1:2), momentálně se veze na třízápasové vítězné vlně, během níž dokázal rozdrtit Limerick 6:2 a zvítězit ve Sligo (2:1) a naposledy při derby v Droghedě (2:1). Hrdinou zápasu v United Stadium se stal záložník Darren Meenan, jenž nejprve poslal mistra do vedení a poté minutu před koncem rozhodl o jeho triumfu! Dokonale tak zastoupil nejlepšího střelce soutěže Towella (11), který se vůbec neprosadil. Proti Galwayi by však někdejší hráč skotského Celticu opět mohl ukázat svou přesnou mušku, vždyť United v prvním letošním vzájemném zápase sestřelil hattrickem a v podstatě sám tak zařídil triumf Dundalku 3:0! Nováček nejvyšší soutěže se pohybuje v druhé polovině tabulky a především v defenzívě má problémy, více branek než on inkasoval jen poslední Limerick. Formu navíc nemá příliš oslnivou a v posledních pěti zápasech jen jednou vyhrál, mistr nakročí za dalším vítězstvím už v prvním poločase!