Články

Fürth – Norimberk: prestižní derby bude vyrovnané
article image

10.8.2014

Hosté se v minulé sezoně nedokázali udržet mezi německou elitou a spadli do druhé ligy. Za návratem do první bundesligy vyrazili triumfem 1:0 nad Aue, ovšem Fürth je tradičně na vlastním hřišti silný a v derby touží po úspěchu!

Hned v druhém kole druhé nejvyšší německé soutěže je na programu výbušné bavorské derby Fürthu a Norimberku, tedy dvou měst, jejichž centra jsou od sebe vzdálena necelých sedm kilometrů! O pořádnou rivalitu je tedy zaděláno a fanoušci hodně nelibě nesou, když zrovna jejich mančaft v prestižním klání padne. V posledním vzájemném duelu v předloňské bundesligové sezoně trpěli fanoušci Norimberku, jejich miláčci totiž doma s Fürthem padli 0:1. Na skalp Fürthu navíc čekají od roku 2008 a letos věří, že se na ně konečně usměje štěstí. Norimberk se chce po sestupu do druhé ligy okamžitě vrátit zpět mezi německou klubovou elitu a za svým cílem vykrčil úspěšně, když zvítězil 1:0 v Aue. V utkání však ztratil defenzivního záložníka Jana Poláka, jenž si zlomil žebro a svému týmu bude v několika následujících týdnech chybět. Jeho místo ve středu pole tak nejspíše zaujme Ondřej Petrák, jenž zahájil sezonu na stoperu, naopak do obrany by měl místo něho naskočit teprve devatenáctiletý Niklas Stark. Norimberk tak půjde do boje s mladou defenzívou – Petrákovi je 22 let, pravý bek Pachonik (19), levý obránce Ramires (19) i druhý defenzivní záložník Schöpf (20) jsou ještě větší zelenáči. Věkový průměr zadních řad tak zvedá pouze stoper Pinola (31), jenž bude mít celý obranný blok na povel a po Polákovi převezme kapitánskou pásku. Dokáže nezkušenosti v řadách hostů Fürth využít? Do utkání půjde oslaben, útočník Azemi měl totiž před pár dny vážnou autonehodu, což celým týmem pořádně otřáslo. Fürth, jenž v prvním utkání nové sezony remizoval 1:1 v Bochumi, tak bude bojovat i za něho, ovšem v podobných situacích se hraje velmi těžko. První poločas asi bude hodě vyrovnaný, mohl by skončit plichtou.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
1. poločas - Fürth - Norimberk 0 2.16

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip