Florida – Pittsburgh: znovu moc gólů nepadne

14.2.2016

Čtyři z posledních pěti zápasů prohráli a už aby se pomalu strachovali. Hokejisté Floridy potřebují najet na vítěznou vlnu, ale doma proti Tučňákům to nebude snadné. Zase to bude boj s minimem gólů.

Pořád jim patří druhá příčka ve Východní konferenci zámořské NHL, ale pronásledovatelé už jsou Panterům za zády. A tlačenice je tak velká, že stačí jeden nepovedený týden a účast v play off je v ohrožení! Vždyť na Pittsburgh okupující poslední postupovou příčku už má Jágrovo komando k dobru pouze 7 bodů. Pantery jako by rozhodil právě poslední vzájemný duel před týdnem, kdy soupeře jasně přehrávali, ještě pět minut před koncem vedli 2:0, aby nakonec padli 2:3 v prodloužení. A pozor, navlas stejným výsledkem skončilo i jejich říjnové setkání! Floridu rozhodila absence prvního centra Barkova, který stále bojuje s následky otřesu mozku, navíc poslední dobou tým nepodržel ani hvězdný gólman Luongo, veterán Jágr podává střídavé výkony. Je jasné, že domácí budou hrát ještě zodpovědněji než obvykle, zato Penguins budou trpělivě čekat na svoje šance. Naděje, že duel znovu moc gólů nepřinese, není zrovna malá.