Finsko - Česko: zdolají finskou překážku?

article image

13.5.2015 Klíčový duel celého mistrovství světa je tu! Čeští borci splnili povinnost a probojovali se na domácím šampionátu do čtvrtfinále, v němž narazí na silný výběr Finska. Přetlačí skvěle bránící Seveřany a zahrají si o medaile?

Česko

+ domácí prostředí, kreativita v ofenzívě, solidní produktivita, přesilovky

- prospané začátky utkání, chybující obrana

Finsko  

+ skvělí bruslaři, důrazní, vyrovnané lajny, bezchybná defenzíva, gólman

- na vstřelení gólů se nadřou

 

Na domácím šampionátu před jedenácti lety selhali ve čtvrtfinále s USA. Letos hokejem poblázněné Česko nechtějí znovu zklamat, Finy musí svěřenci kouče Růžičky v klíčovém utkání porazit! To se však lehko řekne, ovšem hůř provede, Suomi si na šampionát přivezli parádní formu! Češi ve skupině A skončili třetí, když vyhráli pět ze sedmi duelů, v generálce na čtvrtfinále zdolali v nájezdech Švýcarsko (2:1). Kvůli zranění musel během hry odstoupit tahoun Jaromír Jágr a není zatím jisté, jestli bude pro utkání se Seveřany k dispozici. Jeho případná absence by byla pro domácí velkou ránou, legendární „osmašedesátka“ táhne ofenzívu českého celku a s bilancí 4+2 je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a jeho nejlepším střelcem. Zastoupit jej v roli kanonýra by mohli Zaťovič (4 góly), Voráček (3), Sobotka (3) či nadějný Hertl (2), kdo z nich pokoří finskou defenzívu?

Zatímco ve hře směrem dopředu se Čechům vcelku daří, dozadu je to výrazně horší a právě výkon české defenzívy bude pro úspěch proti Finsku rozhodující. Forvardi v útočné třetině stále příliš propadají a beci tak často čelí přečíslení, na to si musí dát Češi pozor! Skvělí bruslaři z Finska totiž umí z bleskových protiútoků gólově udeřit. Seveřani se po porážce v úvodním duelu s USA (1:5) semkli a zapracovali na defenzívě, která od té doby pracuje téměř bez chyb. Velkou zásluhu na tom má i hvězdný gólman Pekka Rinne, jenž ve čtyřech duelech po sobě udržel čisté konto a parádním výkonem pomohl Finsku vyřadit Česko (3:0) v semifinále loňského MS v Bělorusku. Houževnatí a důrazní hokejisté Suomi disponují čtyřmi vyrovnanými formacemi, z nichž se každá dokáže střelecky prosadit. Ve čtvrtfinále budou pozorně bránit a číhat na příležitosti k rychlým kontrům, také Češi si ale budou vzadu dávat zvýšený pozor. Urputná bitva žádnou přestřelku nenabídne!

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Vítěz zápasu - Finsko - Česko 2 2.05
Počet gólů - Finsko - Česko 4,5 - 1.70

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip