FC Sevilla – Sl. Wroclaw: domácí vyhrají poločas i zápas

21.8.2013

Hosté vedení českým koučem Levým se v Andalusii pořádně zapotí. Jednak kvůli abnormálním vedrům a jednak kvůli špičkové kvalitě domácích. Favorit jim v úvodním mači play off EL nedá šanci.

Sevilla si v minulém kole pohrála s celkem Mladost Podgorica, když domácí výhru 3:0 ještě znásobila výsledkem 6:1 v Podgorici, kde už o poločase vedla 5:0! To je dostatečné varování pro Poláky, kteří do rozhodujícího dvojzápasu o základní skupinu play off Evropské ligy prošli přes Rudar (doma 4:0, venku 2:2) a Club Bruggy. Svěřenci Stanislava Levého s přehledem zvládli v Belgii udržet těsný náskok 1:0 z domácího stadionu – ještě deset minut před koncem vedli 3:1 a konečnou remízu zařídil Bruggám De Sutter až v nastavení. Teď však poprvé narazí na skutečnou evropskou kvalitu, na čemž nic nemění, že Sevilla skončila v minulém ročníku La Ligy až devátá a do letošní sezony vstoupil tým kouče Unaie Emeryho domácí prohrou 1:3 s madridským Atlétikem. Na stadionu Ramóna Sáncheze – Pizjuána budou spokojenější borci Sevilly, kteří půjdou do kabin už i s poločasovým vedením.