Dundalk – BATE: favorit venku zvítězí

2.8.2016

V běloruském Borisově se od prvních minut ocitli pod velkou palbou protivníka, favoritovi však odolávali statečně a navzdory jedné inkasované brance si fotbalisté Dundalku přivezli nadějný výsledek do odvety. Na postup ale nedosáhnou…

Irský šampion z Dundalku prošel v 2. předkole Ligy mistrů přes islandský Hafnarfjarðar díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře (1:1, 2:2). Podobný kousek se mu v souboji s BATE zcela jistě nepovede, v prvním utkání v Borisově totiž vyšel střelecky naprázdno, když domácímu favoritovi podlehl 0:1. S těsnou porážkou mohou být Irové velmi spokojeni, od úvodního hvizdu se totiž jen bránili útočným výpadům domácích. Jejich obrana navzdory předzápasovým prognózám obstála se ctí a pouze jednou inkasovala z kopačky Gordeichuka, jenž v 70. minutě ukončil střelecké trápení domácích. BATE si dokázalo vynutit místy až drtivou převahu, v šancích však selhávalo a z celkových třiadvaceti střeleckých pokusů vytěžilo jen jeden zásah. Účastník Ligy mistrů z posledních dvou sezon tak pocestuje do odvety s hubeným náskokem, ten však přetaví v očekávaný postup a Dundalk stejně jako loni vyřadí. Hosté mají o poznání kvalitnější a zkušenější tým, také v druhém utkání by měli herně dominovat. A znovu už se zastřelovat nebudou…