Dukla – Sparta: derby se v prvním poločase nerozhodne

22.8.2014

Obhájci titulu neprožívají příliš podařené období a na pražské Julisce se pokusí napravit porážku 0:1 z posledního ligového duelu s Ostravou. Ovšem Dukla ještě neprohrála a velmi dobře brání, první půle skončí remízou.

Po podařeném vstupu do sezony přišel na Spartu útlum, který spustilo její vpadnutí v kvalifikaci o Ligu mistrů se švédským Malmö. Z herní nepohody nevybředla ani ve čtvrtečním pohárovém klání v nizozemském Zwolle, kde se většinu času jen bránila, ovšem nakonec díky brance Krejčího osm minut před koncem vybojovala cennou remízu 1:1, která jí dává do domácí odvety velké šance na postup do základní skupiny Evropské ligy. Nyní se ale Letenští musí soustředit zpět na domácí ligu, v jejímž minulém kole padli doma s rivaly z Baníku Ostrava 0:1 a mají tak co napravovat! Dukla je jejich oblíbeným soupeřem, vždyť jí porazili ve čtyřech z posledních pěti vzájemných zápasů. Tentokrát však narazí na sebevědomého soupeře, jenž v novém ročníku české nejvyšší soutěže ještě neprohrál a inkasoval jediný gól, což je suverénně nejméně z celého šestnáctičlenného ligového pole. Zatímco směrem dozadu jsou svěřenci kouče Kozla téměř bezchybní, v útoku jsou naopak po letním odchodu kanonýra Zbyňka Pospěcha téměř bezzubí a jen dvakrát rozvlnili síť. Proti Spartě budou pozorně bránit a do mnoha šancí ji nepustí, první poločas by tak mohl skončit remízou.