Dortmund – Juventus: vyřadí domácí Starou dámu?

17.3.2015

V Turíně prohráli, přesto odjížděli spokojeni. Borci dortmundské Borussie favorizovanou Starou dámu v osmifinále Ligy mistrů notně potrápili, prohra 1:2 jim do odvety dává solidní postupové naděje. Pošlou Juventus z kola ven?

Dortmund

+ propracované protiútoky, rychlost, forma

- obrana chybuje, zbrklost v zakončení

Juventus

+ zkušenosti, defenzíva, taktika, kombinace

- v obraně chybí rychlost, produktivita

Zachraňují mizernou sezonu. Fotbalisté Dortmundu se po sérii výher vyšplhali v německé bundeslize mimo sestupové pozice a také v Lize mistrů mohou pomýšlet na úspěch. Úvodní osmifinále v Turíně sice těsně prohráli, jejich vstřelený gól ze hřiště protivníka však může hrát v konečném účtování velkou roli!

Dortmund: Reus trefil naději

První vzájemný duel soupeřů, kteří se předtím naposledy střetli ve finále Ligy mistrů v roce 1997, v němž triumfoval Dortmund 3:1, nabídl vcelku vyrovnanou bitvu, v níž se vše podstatné odehrálo v úvodním poločase. Domácí Juventus poslal do vedení jeho tradiční ofenzivní tahoun Carlos Tevez, hosté ale brzy vyrovnali zásluhou Marco Reuse, jenž využil chybu stopera Chielliniho. Těsně před pauzou poslal favorita do vedení po centru Pogby forvard Morata a skóre 2:1 už vydrželo až do konce zápasu.

Juventus: vydrží defenzivní val?

Zatímco v první půli turínského mače šance střídala šanci a obě mužstva se tlačila do ofenzívy, po přestávce tempo opadlo a bojovalo se především uprostřed hřiště. A vyrovnanou bitvu, v níž nebude chtít ani jeden tým udělat chybu, fanoušci uvidí také v odvetě. Především Juventus se nepožene do bezhlavé ofenzívy, do karet mu hraje úvodní výhra – pokud v Dortmundu neinkasuje, projde do čtvrtfinále. To vestfálský mančaft musí zvítězit, díky venkovní trefě mu ale stačí triumf 1:0 a nemusí se tak za každou cenu tlačit do útoku. V jeho prospěch hraje výhoda domácího prostředí, kde v Lize mistrů vyhrál deset z posledních třinácti duelů. Svěřenci kouče Kloppa budou svou rychlostí a bleskovou kombinací jistě pevnou defenzívu italského šampiona hodně prohánět, vystřílí si postup?