Články

Djokovič N. – Wawrinka S.: pátý grandslamový pětiseťák v řadě?
article image

7.6.2015

Srbský tenista Novak Djokovič stojí na prahu splnění svého snu – triumfu na French Open, které mu jako jediné v jeho sbírce chybí. Jeho finálový soupeř Švýcar Stanislas Wawrinka s ním ale na grandslamech hrál čtyři pětiseťáky za sebou!

Djokovič

+ pestrá hra; vzájemná bilance; podpora tribun

- kumulující se únava

 

 

Wawrinka

+ servis; nemá respekt z hvězd; role outsidera

- mizerná bilance; méně zbraní

 

 

Zdálo se, že to bude jen formalita. Vždyť Djokovič má letos formu jako snad ještě nikdy, naprosto dominuje. Vyhrál už pět turnajů (těch největších), na antuce ještě nenašel přemožitele a do semifinále Roland Garros prolétl bez ztráty setu, když zostudil i 9násobného šampióna Nadala! Jenže pak přišlo semifinále a s ním dvoudenní bitva s Murraym, kterou rozhodl až v pátém setu. Že by varování?

 

Zatímco totiž ve včerejší pařížské výhni dohrával s Britem, jeho finálový sok Wawrinka měl volno a šetřil síly. Na French Open ztratil zatím také jen dva sety a jeho výkony jdou stále nahoru. Opírá se o servis, hraje chytře, zbytečně nekazí a sálá z něj sebevědomí. Pravda, s Djokovičem má děsivou zápasovou bilanci 3:17, navíc dvě z výher urval hned na začátku jejich rivality v roce 2006, kdy Srbova hvězda ještě zdaleka nezářila, ale loni ho dokázal porazit na Australian Open po obrovské bitvě 9:7 v páté sadě.

 

A pozor, jejich poslední čtyři grandslamová setkání šla vždy do pátých setů! I z toho je vidět, jak velkou lopotu má Djokovič s nezdolným soupeřem. Bude tomu opět tak?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet gamů - Djokovic N. - Wawrinka S. 36,5 + 1.71

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip