Dinamo Minsk – Jokerit: kdo půjde do vedení?

1.3.2015

Vyřazovací boje v KHL už jsou v plném proudu! V nadstavbové části nechybí ani nováček Jokerit, jenž zápolí s Dinamem Minsk. Ve finských Helsinkách se oba soupeři radovali z jednoho vítězství, kdo odskočí v Bělorusku do trháku?

Dinamo

+ přesilovky, domácí prostředí, solidní obrana

- šířka a kvalita kádru

Jokerit

+ rychlost, tvrdost, defenzíva

- občasné selhávání v šancích

Slavný finský Jokerit vstoupil do letošní sezony KHL jako jeden ze tří nováčků, v základní části si z nich vedl nejlépe – v Západní konferenci se držel v těsném kontaktu s těmi nejlepšími a nakonec v ní obsadil čtvrté místo, díky čemuž začal play off v domácím prostředí. Mančaft z Helsinek vynikal svými tradičními zbraněmi – rychlostí, tvrdostí, odolností a kompaktností, velmi dobře bránil a míval nebezpečné ofenzívní výpady. Ve stejném stylu nastoupil také k prvnímu duelu play off proti Minsku, k úspěchu to však nevedlo, padl totiž 2:3 v prodloužení. Přitom díky gólům Ohtamaaho a Koukala vedl po dvou třetinách 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že vybojuje úvodní triumf. Jenže vedení neudržel, v prodloužení promrhal dvojnásobnou přesilovku, za což byl okamžitě potrestán rozhodující trefou Ellisona.

Druhé utkání před svými fanoušky však Jokerit už zvládl a porážku odčinil, ačkoliv především v první třetině tápal a nemohl se dostat do tempa. V druhé dvacetiminutovce ale zabral, třikrát gólově udeřil a zápas nakonec dovedl do vítězného konce (4:1). Do Minsku tak přeci jen odcestoval v pohodě, za stavu 0:2 na zápasy by se mu v Bělorusku nehrálo nejlépe. V ofenzívě se bude znovu spoléhat na produktivní formaci Moses, Koukal, Omark a zkusí navázat na skvělé venkovní výkony ze základní části, v níž byl třetím nejúspěšnějším týmem mimo vlastní led. Také Minsk předváděl v základní části vysoké kvality, především letní příchody Lingleta, Cheechooa a Ellisona ze Záhřebu se ukázaly být skvělým tahem a zmíněné trio výrazně zlepšilo hru jeho ofenzívy. Dinamo je nesmírně nebezpečné při přesilovkách, zároveň solidně brání a Jokeritu znovu nedá nic zadarmo. Bude to znovu velká a vyrovnaná bitva!