Detroit - Florida: Panteři zahladí minulé selhání

8.2.201

Pět zápasů za sebou neztratila Florida ani bod, ale naposledy hned dva doma s Pittsburghem. Detroit určitě není soupeř na spravení sebevědomí, ale Jágr a spol. na něj v poslední době umějí.

Ještě deset minut před koncem zápasu s Pittsburghem to vypadalo, že Florida míří za sedmou tříbodovou výhrou za sebou, v té chvíli totiž vedla 2:0. Jenomže pak si nepohlídala Crosbyho, Tučňáci vyrovnali a v prodloužení získali vítězství. Nic to ale nemění na tom, že po špatné sérii v polovině ledna nabrala Florida dech a je jistě v čele své divize. Detroit v ní je čtvrtý, ale za Pantery zaostává jen o osm bodů. Odpovídá to tomu, že v poslední době střídá slabší okamžiky se světlejšími, mezi ty první patří i porážka právě na ledě Floridy. Hrálo se v druhé polovině minulého týdne a domácí tehdy vyhráli 6:3. Po čtyřech dnech si obě mužstva vzájemný zápas zopakují, tentokrát ale v Detroitu. Ani to by pro lídra Atlantické divize nemusel být neřešitelný problém, v listopadu si z Joe Louis Areny odvezl dva body za výhru 2:1 v prodloužení. Nyní to bude vzhledem k dobré formě z posledních týdnů dokonce bez ztráty bodu.