Články

Davos – Bern: rozrazí domácí brány finále?
article image

23.3.2015

Ambiciózní mančaft z Davosu letos konečně prolomil čtvrtfinálovou klatbu. A v semifinálové sérii s Bernem si vede také skvěle, po třech triumfech v řadě jej dělí od postupu jediná výhra! Naváže na skvělé výkony a pošle soupeře z kola ven?

Davos

+ úderný útok, nabrané sebevědomí, herní pohoda

- defenzíva nehraje bezchybně, vysoká očekávání fanoušků

Bern

+ zkušenosti, bojovnost, velmi dobrá obrana

- slabá produktivita

 

V roce 2011 získali jubilejní třicátý titul. Od té doby ale hráči Davosu nepřelezli čtvrtfinále! Až letos prokletí zlomili a svými skvělými výkony důrazně naznačují, že jsou připraveni znovu vystoupat až na vrchol. Už v základní části hráli výborně a disponovali druhou nejúdernější ofenzívou švýcarské ligy, občas však dopláceli na nedůslednou obranu. Na play off ale defenzívu vyladili a to jim nese ovoce! V prvním kole si Davos poradil s nebezpečným Zugem (4:2 na zápasy), v semifinále zatím válcuje Bern. Ten s ním držel krok jen v prvním duelu, který Davos vyhrál v prodloužení 3:2, další dvě klání nezvládl (2:6, 0:2) a ocitl se tak na pokraji vyřazení. Švýcarský mistr z roku 2013 se po mizerné loňské sezoně, v níž nezvládl postoupit do play off, letos vrátil mezi elitu, ovšem jeho tažení vyřazovacími boji se nejspíše chýlí ke konci. Už ve čtvrtfinále se na postup přes Lausanne pořádně nadřel, vybojoval jej až v prodloužení rozhodujícího sedmého duelu, který rozhodl svou brankou Joensuu (2:1). Zatímco v defenzívě hraje Bern solidně, směrem dopředu je to v jeho podání velká bída, vždyť v deseti duelech play off jenom jednou vstřelil více než dvě branky – v pátém klání s Lausanne (3:0). A na mizernou produktivitu doplatí, rozjetý Davos sérii ukončí!

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas - Davos - Bern 1 1.83

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip