Columbus – Pittsburgh: Tučňáci dorazí soupeře

27.4.2014

Klíčový pátý duel série hokejisté Pittsburghu zvládli a v sérii s houževnatými Blue Jackets si po vítězství 3:1 vypracovali postupový mečbol! Na ledě Columbusu jej mohou proměnit a velkou šanci si nenechají proklouznout mezi prsty.

Kritizovaný gólman Marc-André Fleury dočasně umlčel kritiky a výrazně pomohl Penguins k získání třetího vítězství v prvním kole play off nad Columbusem. Už po sedmi minutách úvodní třetiny sice lovil puk ze sítě, když jej v přesilovce překonal Jenner, poté ale předvedl 23 úspěšných zákroků a ani jednou nekapituloval. Jeho spoluhráči pak předvedli úspěšný obrat a díky brankám Kunitze, Jokinena a Letanga nakonec Pittsburgh zvítězil 3:1 a od postupu do dalšího kola jej dělí už jen jedna výhra. Columbus ale nedá svou kůži lacino, svou důraznou hrou a velmi dobrou defenzívou v čele s výtečně chytajícím brankářem Bobrovským ofenzivně laděný Pittsburgh v každém zápase hodně trápí. Ovšem přidat musí směrem dopředu, obě výhry Blue Jackets vybojovali, když alespoň čtyřikrát rozvlnili síť. Tučňáky však v obraně zodpovědně odehraný poslední zápas pozitivně nakopne, sérii ukončí!