Cleveland – Golden State: do třetice bez prodloužení

9.6.201

Oba první duely letošního finále NBA na hřišti Golden State skončily v základní části nerozhodně a rozhodovat musela prodloužení, což se stalo poprvé v historii soutěže. Po nich je stav nerozhodný 1:1 a série se stěhuje do Clevelandu.

Cleveland

+ skvělá forma LeBrona Jamese, v prvním zápase zaznamenal 44 bodů, ve druhém jen o pět méně

- absence zraněných Kyrieho Irvinga a Kevina Lovea

Golden State

+ po prvních dvou zápasech nejsou favority, tlak bude spíš na soupeři

- ne nejlepší forma opor, například Stephen Curry z pole trefil jen 5 z 23 pokusů a jen 2 z 15 trojkových

Pokud chtěl někdo vidět vyrovnané finále v boji o basketbalovou korunu v NBA, tak se dočkal. Až do letošního roku totiž NBA čekala na to, že první dva finálové zápasy dojdou do prodloužení. V prvním přineslo štěstí domácímu Golden State, ve druhém se mnohem těsněji prosadili hosté z Clevelandu, kteří si tak do dvou domácích zápasů vezou nadějné skóre 1:1 na zápasy.

Ten třetí může být náznakem toho, kam se bude série ubírat. S velkou pravděpodobností se nedá čekat, že i do třetice se bude prodlužovat, otázkou zůstane, komu trumfy v ruce přinesou štěstí. V případě Clevelandu to určitě je LeBron James, který hraje famózně. Po 44 bodech v úvodním duelu sice poněkud polevil na 39, ale přidal k tomu 16 doskoků a 11 asistencí a zaznamenal pátý finálový triple-double v kariéře.

Basketbalisté Golden State sice šli do finále jako favorit, protože v základní části toho uhráli více než soupeř, ale ve druhém domácím duelu doplatili na bídnou střeleckou produktivitu v prvních třech čtvrtinách. Díky výborné obraně soupeře a vlastnímu trápení v útoku se poprvé v sezoně za tři čtvrtiny nedostali ani na 60 bodů. Poté to sice částečně dohonili, ale na výhru to nestačilo. Tady se musí zlepšit, otázkou je, zda to na rozjetého LeBrona Jamese bude stačit.