Články

Chile - Argentina: rozhodne finále jediný gól?
article image

4.7.201

Ať vyhraje letošní ročník Copa América domácí Chile, či favorizovanější Argentina, bude to ohromná sláva. Chile totiž jako jedna z posledních jihoamerických zemí ceněnou trofej nikdy nezískala, Argentina naposledy před dvaadvaceti lety.

Chile

+ domácí prostředí, střelec Vargas, hvězdy Vidal a Sanchéz
- ohromný tlak, distancovaný Jara


Argentina

+ vyvážený tým plný hvězd, fungující defenziva
- v zádech neúspěchy na posledních šampionátech


V prvním zápase nečekaná ztráta za remízu poté, co nad týmem Paraguaye vedli 2:0, ale pak už jen samá pozitiva včetně toho, že od té doby dostali jediný gól. Tohle je vizitka finálových favoritů jihoamerického šampionátu Argentinců. Onen jediný inkasovaný gól přišel v semifinále opět od Paraquayců, jenomže tentokrát jen mírnil jejich debakl 1:6. Tohle byl také největší střelecký počin ofenzivní mašiny na čele s Messim a zatím nejlepším střelcem týmu Sergio Agüerem, jinak samé výsledky 1:0, včetně toho čtvrtfinálového, kterým Argentinci zvítězili v prodloužení.


Domácí Chile si do finále nese prakticky stejnou turnajovou vizitku, jen s tím rozdílem, že jediné remízové zaváhání nepřišlo v prvním zápase, ale ve druhém, v němž remizovalo pro změnu 3:3 s Mexikem. Chilané mají k dispozici výborný tým s řadou hvězd evropských velkoklubů, jimž střelecky zatím dominuje Vargas, se čtyřmi góly kanonýr turnaje, který dvěma zásahy vystřílel mužstvu semifinálovou výhru 2:1 nad Peru. Domácí se mohou v každé řadě opřít o silnou osobnost, o ofenzivních už byla řeč, v brance to platí o Claudio Bravovi z Barcelony.


Přestože jde o tradiční rivaly, jejich vzájemné zápasy nejsou tak časté a na Copa América už vůbec ne. Vždyť poslední duel hraný na šampionátu Jižní Ameriky se datuje na rok 1997, kdy byli Argentinci úspěšnější 2:0. Poté už šlo s jedinou výjimkou o kvalifikace na mistrovství světa, poslední dva rovněž zvládla lépe Argentina. Padlo v nich 5 a 3 gólů, ale tentokrát se obdobná branková potence čekat nedá. Půjde o hodně, opatrnost převládne a jedna branka bude na triumf stačit.

 

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip