Chicago – Anaheim: Kačeři to na soupeřově ledě umějí

21.5.201

Úvodní duel hladce prohráli, odvetu zvládli díky předlouhému prodloužení. Teď se budou hokejisté Chicaga snažit v konferenčním finále NHL doma vyrazit za postupem. Jenže doma to Černí jestřábi na protivníka neumějí!

Chicago

+ zkušený tým; ostřílení lídři; defenzíva

- bilance se soupeřem doma

Anaheim

+ rychlost; vyrovnaný kádr; bilance v Chicagu

- potíže v koncovce; lehce pod tlakem

Nejprve padli 1:4 a objevily se hlasy, zda na svého soupeře z Anaheimu budou vůbec stačit. Odpověď dali borci Chicaga ve druhém finálovém utkání Západní konference. V obrovské bitvě vyhráli v Anaheimu 3:2 ve třetím prodloužení a vyrovnali stav série na 1:1. Duel skončil až v čase 116:12 po šťastné teči švédského útočníka Krügera. Chicago zaskočilo Kačery rychlým vedením 2:0, jenže v závěru už dominovali domácí a v prodloužení trefili břevno i tyčku. Přesto se radovali hosté. „Určitě nám to dodá vítr do plachet. Teď to potřebujeme potvrdit v Chicagu,“ uvedl útočník Bickell.

Jestřábi sice potvrdili, že v Anaheimu umějí, v této sezóně už vyhráli třetí ze čtyř duelů na protivníkově ledě. Jenže pozor, platí to i naopak! V Chicagu se týmy v sezóně utkaly zatím jen jednou a z výhry 1:0 se pro změnu radovali hostující Ducks. Ti za poslední tři sezóny vyhráli v Chicagu 4 z pěti duelů! Potvrdí to znovu a strhnou vedení v sérii opět na svoji stranu?