Chelsea – Arsenal: plichta v první půli

19.9.201

Jejich bitva o Community Shield, kterou ovládl Arsenal 1:0, otevřela na Ostrovech fotbalovou sezonu. Nyní si to londýnští rivalové rozdají v Premier League a znovu to bude napínavý a urputný duel, v níž nikdo nebude chtít udělat chybu.

Londýnští giganti zahájili novou sezonu mizerně - obhájci titulu z Chelsea plichtou se Swansea (2:2), Arsenal domácí porážkou v derby s West Hamem (0:2). Zatímco Kanonýři v čele s gólmanem Petrem Čechem se z klopýtnutí oklepali a v následujících čtyřech kolech třikrát vyhráli a plichtili s Liverpoolem (0:0), parta Josého Mourinha upadla do ještě větší mizérie a prohrála tři ze čtyř utkání anglické ligy! Generálky obou rivalů v Lize mistrů na ostře sledované klání ale dopadly naprosto opačně, než jejich forma naznačovala - Chlesea roznesla Maccabi Tel Aviv 4:0, naopak obměněná sestava Arsenalu nečekaně prohrála 1:2 na půdě Dinama Záhřeb. Kritizovaný útočník Olivier Giroud navíc uviděl ještě během prvního poločasu červenou kartu a musel předčasně do sprch. Proti Chelsea tak na hrotu útočné vozby Kanonýrů nejspíše dostane příležitost jeho konkurent Walcott, jenž jako střídající hráč vstřelil jediný gól svého týmu. Na Stamford Bridge by měli fanoušci vidět vyrovnaný souboj, první poločas by mohl být vyrovnaný.