Články

Česko – Turecko: nouze o góly nebude
article image

21.6.201

Jen výhry je reálně posunou dál, musejí se hnát do útoku. Souboj starých známých slibuje poměrně otevřený boj, kde by stejně jako v minulosti neměla být nouze o góly.

Už téměř balili, ale zázračný bod vydolovaný v závěru s Chorvaty ambice českých fotbalistů výrazně zvýšil. Najednou vědí, že výhra v závěrečném duelu skupiny jim v podstatě zajišťuje postup, dokonce ani remíza automaticky neznamená konec. To Turci jsou na tom hůře, na kontě nemají ani bod a skóre 0:4 jim moc šancí nedává ani v případě vítězství. Nutně by potřebovali Vrbovy svěřence deklasovat, a proto se hned od úvodu vrhnou po hlavě ke zteči. To může být ovšem šance i pro české hráče, kteří budou chodit do otevřené obrany. Čechy stále straší osm let stará vzpomínka z Eura, když v Ženevě ztratili s Turky vedení 2:0 a po porážce 2:3 balili. Zajímavé souboje ovšem oba soupeři odehráli i v poslední kvalifikaci – Češi nejprve vyhráli 2:1 v Turecku, aby v domácí odvetě pro změnu 0:2 padli. I z toho je vidět, že setkání těchto soků jsou nepředvídatelná a tipovat vítěze je velmi ošidné – zvláště, když naši borci se musejí obejít bez zraněného kapitána Rosického a kritizovaný turecký lídr Turan je pro změnu zcela z formy. Tentokrát by nicméně měly mít navrch ofenzívy a fanoušci se tak snad mohou těšit na větší gólový příděl.

Česko

+ umí otáčet nepříznivý vývoj zápasů, zkušenosti v defenzívě, týmové pojetí
- absence tahouna Rosického, nutnost zvítězit, chybí kreativita, rychlost v ofenzívě

Turecko

+ Několik hráčů top světové kvality, technická vybavenost, sebevědomí, Česko dokázalo v kvalifikaci porazit
- Když se nedaří, jsou se hráči schopni pohádat i během zápasu, na ME zatím výkonnostně nezáří

Předpokládané sestavy

Česko: Čech - Kadeřábek, Kadlec, Sivok, Limberský - Dočkal, Darida, Plašil, Pavelka, Krejčí - Lafata
Turecko: Babacan - Özbayrakli, Topal, Calik, Erkin - Özyakup, Tufan, Sahin, Yilmaz, Turan - Tosun

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet gólů - Česko - Turecko 2,5 + 2.30

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip