Články

Česko – Řecko: rozboří obranný val Jižanek?
article image

19.6.201

České basketbalistky na ME sahají po postupu do čtvrtfinále, k tomu však potřebují nutně porazit Řecko. Klíč bude zejména v útoku, jelikož soupeř se dosud na turnaji prezentoval vynikající obranou, která potrápila i favorizovanou Francii!

Česko

+ zkušenosti, týmová hra, rostoucí forma

- kolísavé výkony, výpadky ve hře

 

 

Řecko

+ defenzíva, jednoduchý basketbal, hvězda Kaltsidu

- slabší kreativita

 

 

Svěřenkyně trenéra Blažka zatím na turnaji předvádějí zápas od zápasu lepší výkony a sebevědomí si zvedly zejména středeční výhrou 73:70 nad dosud neporaženým Běloruskem, o které rozhodla trojkou v poslední vteřině Hanušová. „Věřím, že nás to neukonejší, ale že se o to naopak opřeme, eliminujeme chyby, protože jinak vypadáme docela dobře,“ řekla nejlepší střelkyně týmu Elhotová.

 

Právě na ni a na Hanušovou bude český výběr znovu spoléhat proti Řecku, které na šampionátu v průměru dostalo pouze 58 bodů na zápas, což z něj dělá třetí nejlépe bránící tým. Dokonce obhájkyně stříbra Francouzky daly Řecku pouze 51 bodů a vyhrály jen díky tomu, že samy ubránily soupeře na 42 bodech. V tom je současně i řecká slabina – ofenzíva.

Pokud by se povedlo Řecko porazit, Češky už by byly jednou nohou ve čtvrtfinále. Naopak prohra by postup posunula spíše do oblasti teorie.

 

Oba celky se naposledy utkaly v přípravě před MS 2010 a to hned třikrát. Češky dvakrát vyhrály (110:61 a 62:56), třetí duel skončil remízou 70:70. Dá se tedy očekávat málo bodů a nejspíš české vítězství.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas - Česko - Řecko 1 1.38

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip