Články

Česko – Kazachstán: návrat na vítěznou vlnu?
article image

2.9.2015

Po čtyřzápasovém vítězném vstupu do kvalifikace o ME přišel jarní výpadek se ziskem jednoho bodu ze dvou utkání. Proti Kazachstánu by měli čeští fotbalisté konečně zabodovat naplno!

Loňská podzimní kvalifikační pohádka skončila letos na jaře. Po výhrách nad Nizozemci, v Turecku, Kazachstánu a doma s Islandem přišly nečekané výpadky: březnová domácí plichta s Lotyšskem a červnová porážka na Islandu, které tým Tomáše Rosického sesadily na druhou příčku. A právě reprezentační kapitán se v Reykjavíku zřejmě naposledy představil v probíhající kvalifikaci, protože pro zranění určitě vynechá nadcházející dva mače – čtvrteční s Kazachstánem a nedělní v Lotyšsku a pravděpodobně i říjnový finiš s Tureckem a v Nizozemsku.

Kouče Pavla Vrbu však trápí absence i dalších středopolařů Plašila a Váchy, a tak mu ze záložní řady z posledního utkání na Islandu zbyl pouze sparťan Bořek Dočkal. Do nominace na důležitý dvojboj povolal hned půltucet „lvíčat“ z červnového ME U21, které se hrálo v Česku. Zatímco tandem Ladislav Krejčí – Pavel Kadeřábek již patří stabilně do kádru reprezentačního „áčka“, stoper Tomáš Kalas má na kontě jen jediný start a trio Jiří Skalák – Martin Frýdek – gólman Tomáš Koubek na premiéru teprve čeká. Podobnou „nulovou“ bilanci má rovněž jen o rok starší liberecký středopolař David Pavelka.

Kazachstán ze šesti utkání vydoloval jediný bod za domácí remízu s Lotyšskem, v tabulce skupiny A je poslední. V Alma Atě prohrál s českým týmem 2:4 a v Plzni si bilanci jen stěží vylepší.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Handicap - Česko - Kazachstán 0:1 1 1.53

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip