Česko – Francie: Hertl vstřelí gól

20.5.201

Původně nepříliš zajímavý souboj na závěr skupiny dostal nečekaný náboj – vítěz skončí třetí, poražený bude čtvrtý a v play off půjde na Rusko… Český tým znovu potáhne první formace, mladík Hertl by se mohl trefit!

Žádná sláva to zatím není. Zatímco v soubojích se silnými Švédskem a Kanadou čeští hokejisté padli, přestože předvedli velmi dobré výkony, proti outsiderům se jim nedaří a je to v jejich podání střelecké trápení. Odpor Slovenska zlomili až v prodloužení (3:2), do sítě Itálie se trefili jen dvakrát (2:0) a Dánsku dokonce podlehli v 3:4 v nájezdech, ačkoliv ještě pět minut před koncem vedli o dvě branky! V zatím posledním utkání urvali hubenou výhru 1:0 nad Norskem, díky níž udělali výrazný krok k postupu do čtvrtfinále. Závěrečné utkání skupiny A sehrají Češi proti nebezpečné Francii, která na šampionátu vůbec nehraje špatně a místo předpokládaného boje o záchranu úspěšně zaútočila na účast v play off! Parta kouče Hendersona velmi dobře bruslí, hraje důrazně do těla a svými nebezpečnými ofenzivními výpady umí soupeře potrápit. Na turnaji v Bělorusku už zdolala favority z Kanady (3:2 v prodloužení) a Slovenska (5:3), udatně vzdorovala také Švédsku (1:2). Včera rozstřílela Dánsko 6:2, čímž si zajistila postup do čtvrtfinále a svým vítězstvím prokázala stejnou službu i českému týmu! V jejich vzájemné bitvě nyní půjde o konečné třetí místo a Francouzi nedají favoritovi nic zadarmo. Svěřenci trenéra Růžičky se umí probojovat do šancí, s jejich proměňování jsou ale na štíru. Nejnebezpečnější je první útok Hertl – Sobotka – Jágr, jehož souhra výtečně klape a pravidelně dostává obranu soupeře pod tlak. Legendární Jágr už třikrát rozvlnil síť, talentovaný Hertl zatím dvakrát skóroval a nasbíral tři asistence. Svým výborným pohybem a důrazem před brankou bude dělat francouzské defenzívě hodně starostí, mohl by se znovu střelecky prosadit!

Dá gól (včetně prodloužení) - Čes-Fra: Hertl T. ano 2.60