Česko – Dánsko: první třetina pro Čechy

29.12.201

Na mistrovství světa juniorů vyrazili s vysokými ambicemi. Úvod ostře sledovaného šampionátu je ale vrátil tvrdě na zem. Po dvou porážkách tak Češi už musí konečně zabrat, do utkání s Dánskem vletí a ovládnou první třetinu!

Před startem mistrovství světa hráčů do 20 let panoval mezi českou odbornou veřejností mírný optimismus, tento tým kouče Přerosta měl v Kanadě bojovat o medaile! Cenný kov Češi mezi juniory získali naposledy před deseti lety, kdy v bitvě o bronz přetlačili USA, od té doby na prestižních šampionátech jen paběrkovali. Borci jako Zacha, Vrána či Pastrňák to však letos měli konečně změnit! Nezačali však podle představ – silnému Švédsku podlehli Češi 2:5 a stejným rozdílem padli také v utkání se Švýcarskem! Na kontě tak ještě nemají ani bod a další zaváhání si nemohou dovolit, porážka s Dánskem by jim zavřela cestu do play off a odsoudila by je do boje o udržení mezi elitou. Jejich severský soupeř dokázal bodovat hned v úvodním utkání na šampionátu, když nečekaně potrápil favorizované Rusko, kterému podlehl až v nájezdech 2:3, v dalším utkání nestačil na Švédsko (1:5). Kvalitou týmu za Čechy ale přeci jen zaostává a to by se ve vzájemném duelu mělo projevit! Češi vletí do utkání s velkou motivací uspět, mají výrazně kvalitnější individuality především v ofenzívě a dánskou obranu rozeberou. První třetiny se jim na turnaji dosud nedařily, to proti Dánsku změní!