Články

Česko – Bělorusko: chtějí ukončit sérii porážek!
article image

17.6.201

Čtyři roky je neporazily, a pokud to nedokážou ani nyní, pomalu se budou loučit s postupem do čtvrtfinále i s olympiádou v Riu! České basketbalistky nutně potřebují na mistrovství Evropy zabojovat a zdolat Bělorusko. Dokážou to?

Česko

+ zkušenost, zvládají vypjaté zápasy

- kolísavá forma, bilance s protivníkem

 

 

Bělorusko

+ sebevědomí, pivotka Levčenková, trojky

- tlak z role favoritek, podcenění soupeřek?

 

 

Do osmifinálové skupiny prolezly s odřenýma ušima, vinou porážek s Černou Horou a Francií si nepřinesly žádný bod navíc. Proto teď už české basketbalistky musejí zabrat. Prohra jim sice ještě čtvrtfinálové dveře úplně nezavře, ale znamenala by v případě pozdějšího postupu do play off těžkého soupeře, pravděpodobně Španělsko či Srbsko. „Musíme dohnat manko po prohře s Černou Horou, ale ta je silná, takže bych neřekl, že jsme s ní body ztratili. Takto jsme to nějak předpokládali a teď nás čeká další část úkolu,“ brzdil zklamání trenér Blažek.

 

S Běloruskem mají Češky v poslední době mizernou bilanci, padly čtyřikrát v řadě – na předloňském ME ostudně 39:60 a 50:64, krátce před letošním šampionátem v přípravě už jen těsně 67:69 a 64:68. „Psychicky pomůže, že jsme s nimi hráli v přípravě dobré zápasy. Navíc jsme tam točili celý tým a nehráli na vítězství. Holky si na ně věří,“ burcoval Blažek.  

Klíčem k úspěchu bude ucpat prostor pod košem, kde se pohybuje hvězdná pivotka Levčenková, ale zároveň nenechávat střílet soupeřky trojky. Dokážou se Češky postarat o překvapení?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Vítěz zápasu - Česko - Bělorusko 1 3.40

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip